☰ Menu
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Kole

Niedziela 20.01.2019

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Komunikat do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnym zagrożeniem związanycm z zalegającym na dachach śniegiem

KOMUNIKAT

POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W KOLE

do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z zalegającym na dachach śniegiem.

W związku z możliwością wystąpienia w okresie zimowym sezon 2018/2019 zagrożenia bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych, spowodowanego niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w szczególności przez zalegający na dachach śnieg przypominam o potrzebie podejmowania działań mających na celu zapobieganie potencjalnemu niebezpieczeństwu. Zalegający śnieg spowodować może uszkodzenia obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, a także zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kole przypomina właścicielom, zarządcom i użytkownikom obiektów budowlanych o obowiązkach w zakresie utrzymania i bezpiecznego użytkowania tych obiektów w okresie zimy wynikających z art. 61 pkt 2 Prawa budowlanego (Dz.U.z 2017, poz. 1332). Wiąże się to w szczególności z dbałością o stan techniczny budynku, kontrolą grubości pokrywy śnieżnej zalegającej na dachu oraz jej bezpiecznym usunięciu. Do obowiązków właścicieli i zarządców należy nie tylko usuwanie nadmiaru śniegu z dachów, ale także usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się obok budynków.

W związku z powyższymi zagrożeniami, które mogą wystąpić w okresie zimowym, właściciele lub zarządcy obiektów budowlanych zobowiązani są do bezzwłocznego spełnienia obowiązków wynikających z wyżej wymienionych przepisów.


 

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X